top of page

Як обрати змішувач?

Ви можете обміркувати планування ванної кімнати, підібрати відмінну ванну і провести грамотний монтаж обладнання, але - втратити комфорт через одну, здавалося б, дрібницю. А все тому, що вибір змішувача для ванної кімнати та душу теж повинен бути дуже уважним, щоб цей елемент сантехніки був зручним, функціональним, надійним. Для цього звертайте увагу на всі особливості продукції, що пропонується в магазині.

Правильно вибираємо змішувач для ванни за способом монтажу

Починати слід з пошуку відповіді питання, який змішувач вибрати у ванну за технологією його установки. Усього існує 3 основних варіанти:

Настінний. Змішувач кріпиться, як зрозуміло з назви, на стіні. При цьому підведені до нього водопровідні труби можуть бути помітні або приховані в стіні - так виграшніше за дизайном (хоча це ускладнить ремонт сантехніки, тому що доведеться розбирати стіну). У будь-якому випадку подібний спосіб монтажу найпростіший, універсальний та недорогий.

Nastennyy-smesitel-1.jpg
smesiteli-na-bort-vanny-osobennosti-priborov-i-ikh-ustanovki-1.jpg

Врізний. Змішувач монтується на краю ванни у спеціальні вирізи, до яких підведені труби. При цьому отворів може бути від 1 до 5, залежить від конструкції. Цей метод цікавий за дизайном. Але застосовуємо тільки до ванних кімнат з широким бортиком, плюс шланг душа, захований знизу, нерідко розбовтується від частого витягування.

Підлоговий. Дуже ефектний, але рідкісний спосіб інсталяції: змішувач стоїть на окремій стійці біля ванни. Щоправда, він і найдорожчий, у тому числі через складність монтажу. Ще треба пам'ятати: це хороші змішувачі для ванної кімнати по-справжньому великого розміру - а ось у невеликому санвузлі - вони, затиснуті біля стіни, втратять свій шарм.

HTB1L6UanBfH8KJjy1Xbq6zLdXXao.jpg

Підбір конструкції змішувача у ванну

Далі вам потрібно зрозуміти, який вибрати змішувач для ванни та душу залежно від його конструкції. Фактично є три основні варіанти:

Вентильний. Класика жанру із двома кранами для холодної та гарячої води, поворот яких регулює натиск. Також часто зустрічається назва (кран-буксовий змішувач).  Система проста, надійна та недорога. Плюс для класичного та вінтажного стилю – єдино можлива. Але доведеться змиритися з маленькою незручністю. Із цими змішувачами не завжди виходить швидко підібрати оптимальну температуру води.

Кран-буксові системи бувають  різьбові  та керамічні. Вони помітно відрізняються  у використанні. У першому випадку вентиль обертається до 3-4 оборотів (незручно, та й витрата води вища), а в другому вистачить повороту на 90 ° або 180 °.

smesiteli_dlya_vannoy_1.jpg
25-smesiteli-dlya-vannoi-vidima.jpg

Одноважельний. Цей елемент сантехніки має важіль, що рухається вправо-вліво для регулювання температури води та вгору-вниз для зміни напору. За рахунок цього можна швидше знайти той режим, який вам потрібний. Плюс він зручніший для дітей. І хоча ціна трохи вища, ніж у окремого, це все одно хороший недорогий змішувач для ванної.  Одноважільні змішувачі також поділяються на дві групи: кульові та картриджні. Щоправда, перші вважаються застарілими та майже не зустрічаються. Що стосується моделей із картриджем, варто пам'ятати: принцип роботи практично не відрізняється від керамічних кран-букс. Тому вони теж швидко ламаються від не дуже чистої води, причому під час ремонту часом доводиться змінювати весь змішувач.

Термостатичний. Вибір змішувача для ванної кімнати цього типу виправданий для тих, хто хоче отримати максимально комфортний пристрій. Тут дві рукояті: для регулювання температури та напору води. При цьому вони зберігають становище - і наступного разу у вас будуть ті самі налаштування: досить просто включити змішувач. Тому ризик обпектися або отримати контрастний душ мінімальний. Термостатні моделі змішувачів випускаються, як і всі описані вище, двох типів: механічні та електронні. По-перше регулювання відбувається вентилями і важелями, а по-друге – за допомогою кнопок або через сенсорний дисплей. Електронні моделі виглядають стильно, але дорожче і потребують електроживлення (від мережі або вбудованої батареї).

Smesitel__termo.jpg

Який вибрати матеріал змішувача

Під час обговорення питання, як вибрати хороший змішувач у ванну, не можна забути про матеріал, з якого він виготовлений. До найпопулярніших відносяться:

 

  • Нержавіюча сталь. Нержавіюча сталь є чи не найоптимальнішим варіантом. Вона міцна, довговічна, естетично приваблива і досить доступна.

  • Латунь. Сплав на основі міді дорожчий від сталі, але він більш зносостійкий і стильний - особливо з покриттям з хрому або нікелю. Щоправда, останній у деяких людей спричиняє алергію.

  • Силумін. Варто робити вибір змішувача для ванни зі сплаву алюмінію з кремнієм за умови - якщо потрібна найнижча ціна. В іншому силумін поступається конкурентам.

 

Лише цими матеріалами виробники сантехніки, звісно, ​​не обмежені. Але інші варіанти екзотичніші. Наприклад, бронза ефектна та престижна, але її ціна досить висока, до того ж матеріал без спеціального покриття з часом темніє. Кераміка і скло теж привабливі, але вони крихкі (можуть тріснути від сильного удару) і вимагають ретельного догляду. А ABS-пластик нехай дешевий, але недовговічний.

Ми надали вам загальну інформацію які змішувачі бувають. Який обрати саме? Це рішення залишається за вами, ми лише залишемо лінк на наш каталог змішувачів. 
На все добре, та вдалих вам покупок!

bottom of page